تبلیغات
دانلود کارتون و فیلم با لینک مستقیم - دانلود کارتون شب و روز
وبلاگicon
شنبه 9 مهر 1390  08:31 ب.ظ
نوع مطلب: (کارتن داستانی جدید ،) توسط: ali

http://img.vatandownload.com/software/user/hadi-arjmand/picture/10-22/Day%26Night-2010-.jpgجدیدترین انیمیشن  پیکسار با نام شب و روز

روز و شب عنوان انیمیشن کوتاه دیگری از استودیو پیکسار و به کارگردانی تدی نیوتن هست که به همراه انیمیشن داستان اسباب بازی 3 در سینماها به نمایش درآمده ، دیدن جدیدترین انیمیشن بلند پیکسار در سالن سینما به همراه انیمیشن کوتاهی پیش از شروع آن به یک عادت برای همه تبدیل شده است .

داستان حول برخورد و نگاه متضاد دو کاراکتر روز و شب به دنیای مشترک پیش رویشان می‌گذره ، اینکه هر نمایی در روز و شب وضعیت متفاتی را تجربه می‌کند بستر مناسبی برای یک انیمیشن کوتاه پیکساری فراهم کرده . تدی نیوتن ایده‌ این انیمیشن رو وقتی یک سوراخ کلید درب با دو چشم طراحی می‌کرده گرفته و اینکه با تعریف دو کاراکتر متضاد برای آن و دو روزنه‌‌ی متفاوت برای دیدن جهان اطراف موقعیت‌ها و شوخی‌های جالبی رو به وجود آورد . خب نهایتا میشه به این نتیجه رسید که دنیای درون ما ناشی از نوع متفاوت دید ما به جهان پیرامون است و هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارد و اینها در کنار هم یک تجربه‌ی کامل را می‌سازند .
این ایده آنقدر خوب بود که بعد از پرداخت و بازنویسی چندباره توجه جان لستر رو به خودش جلب کنه و مهر تایید نهایی رو دریافت کنه ، اصولا پیکساری‌ها بعد از هشت نه جلسه برای یک انیمیشن کوتاه به تصمیم‌گیری می‌پردازند ولی اینبار ایده‌ی تدی بقدری به ماهیت پیکساری نزدیک بود که در سه جلسه طرح به تصویب نهایی مدیران رسید .

برخلاف عادت همیشگی پیکسار تکنیک ساخت فیلم ترکیبی از دو شیوه‌ی دو بعدی و سه بعدی است ، البته این مورد قبلا و برای اولین بار در انیمیشن کوتاه Your Friend the Rat این استودیو دیده شد اما اینبار با یک تفاوت بارز که قبلا کمتر دیده شده و دستاورد این انیمیشن کوتاه برای پیکساری‌ها محسوب میشه ؛ ابتکار خلاقانه‌ی سازندگان اینبار با توجه به روایت و ایده‌ی جالب اون استفاده‌ی همزمان از ساختار دو بعدی و سه بعدی است به این صورت که دو کاراکتر روز و شب به صورت دو بعدی و اتفاقاتی که از درونشان می‌بینند به صورت سه بعدی طراحی و ساخته شده . روز و شب پنجره‌های دوبعدی برای دیدن حوادثی سه بعدی هستند و خب این تمایز باعث میشه تا مخاطب با تمرکز و دید بهتری به بررسی تضادها بپردازد .

تدی نیوتن قبلا تجربه‌ی طراحی کاراکترهای انیمیشن‌هایی مثل Your Friend the Rat ، Ratatouille و Presto و همینطور ساخت تیتراژ پایانی Ratatouille و The Incredibles را داشته (جالبه بدونید صدای کاراکتر تلفن در داستان اسباب بازی 3 هم متعلق به اوست) ، با این حال تدی معتقده که این کار و هماهنگ‌سازی دو قسمت دو بعدی و سه بعدی به قدری مشکل بود که گاهی فکر می‌کردم این پروژه مساوی پایان کار من در پیکسار خواهد بود . انیماتورهای قسمت دوبعدی بدون دیدن اتفاقات داخل بدن کاراکترها و انیماتورهای قسمت سه بعدی بدون دیدن بک گراند کار به صورت مجزا کار رو پیش می‌بردند ! روز و شب نیوتن قانون جدیدی در پیش‌برد معمول ساخت یک انیمیشن در پیکسار بوجود آورد که مسلما بعدها منبع ایده‌ها و خلاقیت‌های بیشتری در پیکسار خواهد بود .

 

http://img.vatandownload.com/software/user/hadi-arjmand/picture/10-22/Day%26Night-2010.1.jpg

 

حجم:205 مگابایت

 

  دانلود انیمیشن:دانلود با لینک مستقیم

 

 

    پسورد فایل فشرده : www.vatandownload.com

 

 

 

  منبع :   وطن دانلود www.vatandownload.com

 


آخرین پست ها